Lista aktualności Lista aktualności

80. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej

Uroczystość obchodów 80. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej oraz powiatowa inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej w Suchowoli odbyła się z udziałem leśników z Nadleśnictwa Zwierzyniec.

Uroczystość odbywająca się w poniedziałek 2 września 2019 roku w Suchowoli miała miejsce pod honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. Uczestniczyła w nich delegacja pracowników Nadleśnictwa Zwierzyniec na czele z Nadleśniczym Lucjanem Bednarzem.

W uroczystościach, które  rozpoczęły się na placu przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Suchowoli od ceremoniału wojskowego, udział wzięli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Suchowoli, kombatanci oraz mieszkańcy Suchowoli.

W kościelne parafialnym w Suchowoli odprawiona została msza św. pod przewodnictwem bpa Mariusza Leszczyńskiego. Po mszy młodzież szkolna i zespół lokalny zaprezentowali część artystyczną.

Oficjalne uroczystości zakończył „Apel Pamięci 125 Żołnierzy Poległych pod Suchowolą w obronie Ojczyzny we wrześniu 1939 roku” i złożenie kwiatów na grobach żołnierzy spoczywających na tutejszym cmentarzu.